umre-vize-evraklar.jpg
Kudüs Turu İçin vize evrakları

Kudüs Turu Vize İçin Gerekli Evraklar

1- Uçuş tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli ve ÇİPLİ Pasaport,
2- TC Kimlik numaralı nüfus cüzdanının arkalı-önlü fotokopisi,
3- 2 adet vesikalık fotoğraf (arka fon beyaz) ve Pasaporttaki resim ile aynı olması gerekmektedir.
4- Çocukları ile giden ailelerden nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği. Kırmızı mühür ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.
5- Menenjit aşının yaptırılması.
6- 45 yaşının altında yalnız bayanlar yanlarında birinci dereceden akrabası olmadan Suudi Arabistan kanunlarına göre kesinlikle Umre’ye gidemezler. Babası, kayınpederi, 18 yaşın üstünde erkek kardeşi, öz amcası veya öz dayısı ile gidebilirler. Bunlar için Noterden yaptırılacak olan Muvafakatname -Taahhütname ve her fert için ayrı ayrı nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin asılları gerekmektedir.

(Bayan bayana kesinlikle mahrem olamaz),

(18 Yaşının altında anne ve babası ile gitmeyecek olan çocuklar için yanlarında birinci dereceden akrabası olmadan Suudi Arabistan kanunlarına göre kesinlikle Umre’ye gidemezler. Yanlarında birinci dereceden akrabası olsa bile vize garantisi verilmez. Bunlar için Noterden yaptırılacak olan Muvafakatname-Taahhütname ve her fert için ayrı ayrı nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin asılları gerekmektedir. 45 yaşın üstünde bir anne 18 yaş altında kendi çocuğuna mahrem olamaz)


Muvafakatname Örneği; Noterden yapılacak;
Eşim(veya) Kızım (veya) kız kardeşim AYŞE YILMAZ, babası(veya) öz dayısı (veya)öz amcası HAKAN ÖZTÜRK’ ile birlikte Umre’ye gitmesine muvafakat ederim.

Tahhütname Örneği; Noterden yapılacak;
Kızım, gelinim, öz teyzem, öz halam AYŞE YILMAZ ‘ı Umre’ye götürüp getireceğimi taahhüt ederim.

imza:HAKAN ÖZTÜRK


VİZE İÇİN GEREKLİ TÜM BELGELERİN GİDİŞ TARİHİNDEN 20 GÜN ÖNCE TESLİM EDİLMESİ GEREKİR.

Tüm evrakların hazır olmasına rağmen bazen teknik sebeplerden dolayı, bazen de konsolosluk tarafından kaynaklanan durumlardan dolayı vizelerde sıkıntı olabilmektedir.


Bizi Kayıt Edin

Akdeniz Cad. No: 6 Kat: Fatih - İSTANBUL

T: +90 212 631 57 58
F: +90 212 631 57 58